Er is geen enkele fabrikant van exclusieve auto's die op dit moment geen torenhoge ambities heeft. Door de opkomst van de nieuwe rijke landen gaat het goed met fabrikanten zoals Lamborghini, Ferrari, Porsche, Rolls-Royce en ga zo maar door. Hetzelfde geldt voor Maserati waarmee Fiat-Chrysler CEO Sergio Marchionne grote plannen heeft. Aan het einde van dit decennium moet de jaarproductie op 60.000 exemplaren liggen. Maar hoe gaan ze dat halen?
Vorig jaar bleef het aantal verkochte Maserati's steken op 'slechts' 6.159 stuks. Het zijn drie modellen die ervoor moeten gaan zorgen dat de jaarverkopen een enorme boost gaan krijgen. De nieuwe Quattroporte wordt groter, richting het formaat van de Audi A8 en de BMW 7 Series. Dit model gaat getoond worden in januari in Detroit als het goed is. Een 4,7 liter V8 met 475 pk van Ferrari zorgt voor voldoende vermogen. Maserati mikt op 12.000 verkopen per jaar.
Twee of drie maanden later is weer raak in Genève of Shanghai. Hier gaat Maserati de concurrent onthullen voor de Audi A6 en BMW 5 Series. Deze auto wordt kleiner dan de huidige Quattroporte. Een V6 met meer dan 400 pk en achterwielaandrijving is het enige wat tot hiertoe bekend is. Tevens wordt dit de eerste Maserati die als een diesel geleverd zal worden. Met een prijs van €55.000,- tot €70.000,- rekent Maserati 20.000 tot 25.000 exemplaren per jaar te verkopen.
Dan is er nog steeds de veelbesproken concept: de Kubang. Maserati gaat deze SUV op de markt brengen maar excacte details ontbreken nog. Dezelfde V8 motor als in de nieuwe Quattroporte en een dieselmotor maken hier hun opwachting. Wanneer de Kubang op de markt gaat komen is voorlopig nog een raadsel.
Tot slot dan werkt Maserati aan de vervanging van de GranTurismo. Waarschijnlijk gaan we in Parijs aan het einde van de maand een preview zien in de vorm van een conceptcar. Deze zal een impressie geven van het design waar Maserati naar toe zal gaan.

